JAK STWORZYĆ WŁASNY SKLEP INTERNETOWY – CZĘŚĆ 2

Druga część kursu w której przedstawię Wam, jak wyszukać i zainstalować darmowy szablon dopasowany do charakteru strony, oraz zainstalować podstawowe wtyczki.​

Jeśli od zmiany DNS minęło już kilkanaście godzin, to po kliknięciu http://nazwa_twojej_domeny/wp-admin powinna pojawić się strona z panelem do jej zarządzania. Jeśli nie, to musisz jeszcze chwilę poczekać.

W tym czasie znajdziemy ładny szablon do Twojego sklepu. W wyszukiwarce wpisz „best template for woocommerce free”. Odwiedź dowolną stronę z rankingiem i wyszukaj tam najładniejszy i najbardziej pasujący do Twojego produktu szablon. Ja wybrałem „X-clean” i jego ściągam na dysk twardy.

Wróć do panelu strony. Z lewego menu wybierz kolejno „Wygląd” / „Motywy”. U góry „Dodaj nowy”.

WordPress posiada też własną bazę szablonów z której możesz skorzystać. Pamiętaj tylko, że musi on być również dostosowany do platformy Woocommerce.

Do góry kliknij na „Wyślij motyw na serwer”. Wybierz plik zapisanego przed chwilą szablonu i kliknij „Zainstaluj teraz”. Jeśli wszystko przejdzie pomyślnie to dostaniesz informację, że motyw został zainstalowany. Włącz szablon, żeby był aktywny. Do poprawnego działania potrzebnych jest kilka wtyczek. Z lewego menu wybierz „install plugins”.  Wyświetli Ci się lista aplikacji zarekomendowanych przez twórcę szablonu do jego poprawnego działania. Zaznacz kwadracik obok słowa „Plugin”, zaznaczą Ci się wszystkie pozycję. Następnie z listy powyżej wybierz „Install” i zatwierdź przyciskiem „Zainstaluj”.

Po skończonej operacji przejdź jeszcze raz do „Install plugins” zaznacz wszystkie pozycje i z listy wybierz „Activate”. Czasami przy takich masowych działaniach mogą pojawić się błędy, więc zrobimy to ręcznie. Zakładka „Wtyczki” „Install plugins” i klikaj przy każdej pozycji „Activate”. W niektórych przypadkach zostaniesz poproszony o skonfigurowanie wtyczki. I tak na przykład Woocommerce do poprawnej pracy potrzebuje kilku informacji.

Twoje dane personalne. Odkliknąłem pozwolenie na kolekcjonowanie niewrażliwych danych.

Metodę płatności Możesz teraz wybrać, lub dodać później co my zrobimy.

Płatność za wysyłkę – na razie zaznaczyłem, że jest ona darmowa.

Kliknij „Dalej”

JetPack na razie nie jest Ci potrzebny więc na samym dole masz tekst „Skip this step”

Podstawowa konfiguracja sklepu została przeprowadzona pomyślnie. Kliknij przycisk „Create a product”. Zanim jednak dodasz swój pierwszy produkt wgrasz do bazy dane przykładowe stworzone przez twórców tego szablonu.

Nie ma opcji „Import demo”. Trzeba sprawdzić, czy wszystkie wtyczki są aktywowane. Jak widzisz kilka się nie aktywowało. Zrobisz to ręcznie klikając przy każdej pozycji „Włącz”

W menu po lewej stronie wybierz „Theme options” i „ Demo content”. Kliknij na przycisk „Install demo”. Potwierdź chęć instalacji.

Pokażę Ci jak wygląda strona z przykładowymi danymi. U góry kliknij na „Mój blog” i wybierz „Przejdź do strony”

Strona startowa wygląda bardzo ładnie. Jest już wszystko poukładane. Wystarczy zmodyfikować poszczególne pozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *