JAK STWORZYĆ WŁASNY SKLEP INTERNETOWY – CZĘŚĆ 4

To już czwarta część kursu w którym pokazuję Wam jak za darmo stworzyć własny sklep internetowy.

W tym odcinku dowiesz się jak dodać do sklepu szybkie płatności.

Następnie zmodyfikujesz wygląd strony, oraz dodasz wpis na bloga.

SZYBKIE PRZELEWY

Wejdź na stronę http://przelewy24.pl.
Kliknij na zakładkę „Pliki do pobrania”. Poniżej wybierz „Gotowe moduły”.
Z listy po lewej stronie pobierz plik „WooCommerce 3.x”
Po prawej stronie jest instrukcja instalacji wtyczki, gdzie jest pokazane krok po kroku jak ją zaimplementować do sklepu.

Przejdź do kokpitu. W zakładce „Wtyczki” u góry kliknij przycisk „Dodaj nową”. W tym samym miejscu pojawi się przycisk „Wyślij wtyczkę na serwer”. Po kliknięciu naciśnij na „Wybierz plik” i wskaż ten ściągnięty ze strony przelewy24.pl. Naciśnij „Zainstaluj teraz” i poczekaj aż wtyczka zostanie dodana. Kliknij na przycisk „Włącz wtyczkę” aby ją aktywować. Pojawiła się na liście.
Przy okazji automatycznie pobrało się tłumaczenie do WooCommerca 😊

 Wtyczkę konfiguruje się w ustawieniach WooCommerce. Przejdź do „Woocommerce” / „Ustawienia”. Na środku wybierz zakładkę „Zamówienie”. Poniżej kliknij na „Przelewy24”

Aktywuj możliwość płatności.
Id sprzedawcy i Id sklepu są takie same i jest to login do serwisu przelewy24.
Klucz CRC znajdziesz w panelu przelewy24
Są dwa tryby. Normalny i testowy. Wymagają one innego kodu CRC. Docelowo musi być zaznaczony tryb normalny. Opis zostawiamy.

Czas założyć konto. Przejdź na stronę przelewy24 i do góry wybierz „Zaloguj się”. Po lewej stronie kliknij na „Zarejestruj się”. Wypełnij formularz prawdziwymi danymi. Na końcu kliknij „dalej”. Po rejestracji i weryfikacji przez Pracowników otrzymasz wszelkie potrzebne dane. Żeby przejść weryfikację strona musi istnieć i posiadać regulamin sklepu.

Wygląd strony

Pokażę Ci jak zmieniać poszczególne elementy na stronie.

MENU

W kokpicie wybierz „Wygląd” i „Menu”. Tu zarządzasz swoim menu na stronie. Kliknij na strzałkę w dół przy pierwszej pozycji i zmień nazwę „Home” na „Start”. Rozwiń pozycję „Blog” i ją usuń. „Contact Us” zmień na „Kontakt”, a „FAQ” usuń.

Na samej górze po prawej stronie masz napis „Opcje ekranu” Po jego naciśnięciu wysunie Ci się lista z opcjami. Zaznacz „Kategorie produktów”. W spisie stron powinna pojawić Ci się zakładka „Kategorie produktów”. Po kliknięciu, zobaczysz wszystkie kategorie jakie dodałeś do sklepu. Zaznacz je i kliknij „Dodaj do menu”. Jeśli chcesz, żeby menu było rozwijane, to kliknij na „Widoki” i przeciągnij na „Puzzle”. Możesz zmieniać kolejność przeciągając je.

Przejdź do sklepu. Odśwież stronę i zobacz jak zmieniło się menu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *